Na dobre i na złe odcinek 536, 537, 538
Odcinek 536: Znany koszykarz Dyjas przybywa do Leśnej Góry po zaświadczenie o zdolności do uprawiania sportu. Podczas badania doktor Rogalski odkrywa, że mężczyzna ma poważne problemy z sercem. Lena podejmuje ostateczną decyzję w kwestii swego małżeństwa z Latoszkiem. Kobieta żąda rozwodu. Mąż nie chce się jednak poddawać. Falkowicz leci do Szwajcarii, by załatwić sobie nadzór nad testami nowego leku. Adam przegląda wyniki badań matki. Odkrywa, że nie jest jej biologicznym synem. Mężczyzna jest w szoku. Leczenie u Hany podejmuje pacjentka, której syn może mieć poważne wady genetyczne. Kobieta nie robiła jednak żadnych badań, będąc w ciąży. Ola niepokoi się o zdrowie własnego, jeszcze nienarodzonego dziecka.


Odcinek 537: Konica krytykuje Klaudię, która rozpoczyna staż na oddziale ratunkowym, za nieodpowiednią do pracy biżuterię. Pomimo niefortunnego początku znajomości, po pewnym czasie rodzi się między nimi sympatia. Wspólnie pomagają starszej pacjentce, Elżbiecie, która złamała nogę. Podczas operacji okazuje się, że doszło do ostrego niedokrwienia. Matka Adama chce, by Falkowicz pomógł jej dotrzeć do syna. Krajewski próbuje tymczasem dowiedzieć się więcej na temat swojej adopcji. Wiktoria gubi pieczątkę. Obawia się, że mogła ona wpaść w niepowołane ręce i zostanie wykorzystana do fałszowania recept. Hana robi badania kontrolne u Wójcika. Okazuje się, że lekarka ma torbiel na jednym z jajowodów. Doktor Goldberg czekają również problemy w pracy. Jedna z jej pacjentek traci wzrok tuż po porodzie.


Odcinek 538: Hana zgadza się na usunięcie torbieli. Na sali operacyjnej o mały włos nie dochodzi do tragedii. Podczas zabiegu do pomieszczenia zakrada się chłopiec, który niechcący powoduje awarię prądu. Falkowicz umawia się na wieczór z Wiktorią, by porozmawiać o badaniach nad nowym lekiem. Wyraźnie jednak daje swojej rozmówczyni do zrozumienia, że to tylko pretekst i liczy z jej strony na coś więcej. Adam jakiś czas temu dostał zawiadomienie z prokuratury i teraz obawia się aresztowania. Młody chirurg, by uniknąć przesłuchania, zdobywa fałszywe zwolnienie lekarskie. W międzyczasie kłóci się z Consalidą. Podejrzewa, że to właśnie ona złożyła donos na niego i profesora.

0 Responses