Czas honoru odcinek 78, 79, 80
Odcinek 78: Michał bardzo przeżywa śmierć Celiny. Maria namawia synów, by wyjechali na Zachód. Stan zdrowia Janisza jest krytyczny. Rainer liczy, że Woźniak podzieli się z nim dolarami, w zamian za umożliwienie zemsty na Karkowskim i niewiernej Emilii. Michał udaje się na cmentarz po pieniądze, które przywiózł z Niemiec dla podziemia. Okazuje się, że plecak z pieniędzmi zniknął. Zrezygnowany po śmierci syna Otto dowiaduje się, że zostanie wysłany do Niemiec jako szpieg. Władek, Bronek i Michał zastawiają zasadzkę na konwój, który transportuje Rudą.


Odcinek 79: "Czas honoru. Powstanie" to specjalna seria popularnego serialu TVP, wieńcząca sześć dotychczasowych sezonów emitowanych od 2008 roku. Jej akcja toczy się podczas Powstania Warszawskiego. "Jeszcze nie dziś" Ostatnie dni lipca 1944 roku. Przez Warszawę ciągną wynędzniali niemieccy żołnierze powracający z frontu wschodniego. Powstanie wisi w powietrzu. Warszawska młodzież rwie się do walki. Folksdojcze chcą uciekać z miasta. W niemieckiej armii panuje coraz większy sceptycyzm na temat przyszłych losów wojny i Warszawy. Rainer wręcz drwi z aktualnych planów niemieckiej armii. Bronek i Władek zostają dowódcami plutonów AK. Wraz z Michałem i Jankiem dostają zadanie specjalne - mają odebrać kuriera z Londynu z bardzo ważnymi informacjami dla dowództwa powstania. Udała się akcja wykupienia Leny z Pawiaka. Janek po raz pierwszy w życiu widzi swojego syna, małego Jasia. Pełen obaw o losy rodziny Janek prosi Romka, by wywiózł siostrę za miasto. Helena nie podziela entuzjazmu młodych warszawiaków. Próbuje wpłynąć na Bronka, by odwiódł Wandę od udziału w walkach. Wanda nie zamierza słuchać matki, razem z Celiną uczestniczy w szkoleniu dla sanitariuszek. Gubernator Warszawy Ludwig Fischer wzywa Rainera do siebie i włącza go do akcji prewencyjnej, mającej zapobiec wybuchowi powstania.


Odcinek 80: Opowieść o szlaku bojowym jednego oddziału. Ostatnie dni lipca 1944 r. Przez Warszawę ciągną kolumny niemieckich wojsk wycofywanych z frontu wschodniego. W mieście rośnie napięcie. Sztabowcy Armii Krajowej debatują nad wybuchem powstania. Janek, Bronek, Michał i Władek zostają przydzieleni do kompanii specjalnej, która w czasie powstania ma stanowić osłonę Komendy Głównej. W oczekiwaniu na ogłoszenie Godziny W dowódca kompanii, Krawiec, nakazuje Władkowi odebranie pod Warszawą kuriera z instrukcjami od rządu londyńskiego.

2 Responses
  1. Anonimowy Says:

    Odcinek 79,80 wkródce? .Przecież 78 to ostatni jaki nokręcono


  2. Anonimowy Says:

    nie prawda była już mowa nawet o 8 a 7 będzie na 100%