Na sygnale odcinek 5, 6, 7
Odcinek 5: Martyna pierwszy raz wyjeżdża z kolegami do wezwania. Niewiele brakuje, by utraciła pracę. Ratownicy docierają do starszej kobiety, znanej śpiewaczki operowej, która złamała w domu rękę i uderzyła się w głowę. Chora ma zostać przetransportowana do szpitala, ale w drodze do Leśnej Góry karetka trafia na wypadek dwójki motocyklistów. Wiktor rusza na pomoc rannym, przykazuje Martynie, by zaopiekowała się starszą panią. Dziewczyna postanawia dołączyć do akcji na drodze. Chwilę później odkrywa, że pacjentka zniknęła.


Odcinek 6: Ratownicy dostają wezwanie do bezdomnego, który został pobity. Na miejscu wciąż są chuligani, którzy go zaatakowali. Martyna znów popada w tarapaty. Dziewczyna wdaje się w sprzeczkę z bandytami, o mało nie dochodzi do kolejnej awantury. Wiktor i Piotr muszą ratować koleżankę przed pobiciem. W Leśnej Górze lekarz z SOR-u odmawia przyjęcia bezdomnego na oddział. Chce odesłać mężczyznę do izby wytrzeźwień. Wiktor ostro mu się przeciwstawia, co rodzi konflikt z kolegą ze szpitala.


Odcinek 7: Ratownicy jadą do kobiety, która prawdopodobnie ma zawał serca. Okazuje się, że syn pacjentki jest żołnierzem. Za kilka godzin ma wyjechać do Afganistanu. Mężczyzna waha się, czy zostawić chorą matkę. Piotr pada ofiarą ataku. Napastnicy próbują wykraść narkotyki z karetki.


0 Responses